Informacja o Centrum

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Centrum Rehabilitacji mieści się w miejscowości Górzno koło Leszna, w województwie wielkopolskim.

Jadąc piękną aleją z drzew po chwili wyrasta przed nami neoklasycystyczny pałac z początku XX wieku, który znajduje się w otoczeniu 4 - hektarowego parku. Park ten w okresie letnim i wiosennym wygląda bajecznie. Biały dywan na wiosnę tworzą gęsto rozkwitające stokrotki, a towarzyszą im niezapominajki oraz szereg innych roślin. Zimą natomiast Centrum w Górznie zamienia się w świat z krainy Królowej Śniegu. W bliskim sąsiedztwie leży jezioro, posiadające wydzielone i strzeżone kąpielisko, z którego latem korzystają dzieci pod nadzorem opiekunów. Pozwala to naszym pacjentom przyjemnie i atrakcyjnie spędzić czas wolny podczas pobytu. W ciągu roku szkolnego realizujemy program dydaktyczny w zakresie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Naszymi pacjentami są osoby z chorobami układu oddechowego (astma oskrzelowa, nawracające infekcje dróg oddechowych), układu nerwowego (mózgowe porażenie dziecięce, rozszczep kręgosłupa i inne wady rozwojowe układu nerwowego, urazy rdzenia kręgowego i inne) oraz ze schorzeniami narządu ruchu (skoliozy, wady postawy, stany po urazach kończyn). Organizujemy 3 i 6 - tygodniowe pobyty rehabilitacyjne. Zapewniamy kompleksowe i nowoczesne leczenie rehabilitacyjne.